Jak wygląda zabieg odmładzający

Kilka podstawowych informacji na temat zabiegów botoks szczecin

Botoks szczecin to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów o dużej skuteczności, jeśli chodzi między innymi o wypełnianie zmarszczek, Czy jednak osoby, które chętnie na jego wstrzyknięcie się decydują, wiedzą, czym w istocie botoks szczecin jest. Inna nazwa botoksu to toksyna botulinowa, popularnie zwana również jadem kiełbasianym.

Botoks to bez wątpienia jedna z najsilniejszych naturalnych toksyn, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum. Mało kto wie, że występują one w konserwach mięsnych, rybnych i warzywnych i powodują poważne zatrucia. To właśnie dzięki badaniu substancji, która doprowadziła wiele ludzi do zatrucia, udało się odkryć botoks jako preparat, który w pewnych przypadkach nie tylko nie zabija, ale wręcz leczy.

Badaczom udało się wyodrębnić aż 7 typów botoksu, używając oznaczeń od A do G. Preparat, który wstrzykuje się w celu redukcji zmarszczek to toksyna botulinowa typu A, powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej od wielu lat. Pierwsze przypadki jej medycznego zastosowania datuje się na lata siedemdziesiąte XX wieku, gdzie wykorzystywana była początkowo w leczeniu chorób neurologicznych i okulistycznych.

Pierwsze jej zastosowanie to bowiem leczenie zeza, tików mimicznych, a także bólu migrenowego. W Polsce zabiegi z wykorzystaniem botoksu szczecin stosowane są od lat dziewięćdziesiątych XX wieku.Skoro już wiadomo co nieco o historii, pora dowiedzieć się jak botoks szczecin działa.

Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest podskórnie i tam hamuje przewodzenie kurcze komórek nerwowych w mięśniach twarzy, czasowo je paraliżując. Dzięki temu mięśnie są wygładzone, skóra jędrna i sprężysta, a zmarszczki nie powstają.

Istotną rzeczą jest to, że botoks szczecin działa tylko miejscowo, a więc tylko w tych komórkach nerwowych, gdzie została wstrzyknięta substancja. Jeśli więc ktoś zamierza skorzystać z zabiegu botoksu, musi się liczyć z tym, że wstrzykiwanie preparatu w okolicach oczu nie spowoduje, że wygładzą się zmarszczki także na czole czy w okolicach ust.

Należy więc pamiętać o tym, że na raz wszystkich zmarszczek na skórze twarzy nie wygładzimy. Nie należy też oczekiwać spektakularnych efektów już po pierwszym zastosowaniu, choć trzeba przyznać, że już jedna kuracja pozwala znacząco poprawić stan skóry, wygładzając większość zmarszczek. Nic dziwnego, że botoks szczecin dzięki swojej dużej skuteczności cieszy się tak dużą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet, które pragną zatrzymać młody wygląd na dłużej.

Co ciekawe, coraz częściej po zabieg botoksu sięgają osoby stosunkowo młode, nawet przed trzydziestym rokiem życia. Okazuje się bowiem, że takie młode osoby również chcą walczyć z upływającym czasem, pozbywając się przede wszystkim zmarszczek mimicznych, które zaczynają być widoczne mniej więcej około 25. roku życia. Zmarszczki mimiczne to te, które powstają wokół oczu, ust, a także pomiędzy brwiami i na czole.

Płytkie zmarszczki botoks wypełnia i wygładza od razu, dając doskonałe efekty, zdecydowanie skuteczniejsze niż stosowanie przeciwzmarszczkowych kremów. Trzeba bowiem stwierdzić, że kosmetyki nie są w stanie tak w 100% poradzić sobie z problemem powstających zmarszczek.

Jeśli chodzi o szczegóły zabiegu, wstrzykiwanie botoksu nie zajmuje zbyt dużo czasu. Zabieg trwa około 15 minut, Po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych obowiązków, pamiętając jednak po tym, by przez kilka godzin nie pocierać miejsc, gdzie został wstrzyknięty ten preparat i starać się nie schylać głowy.